Już niedługo będziecie mogli zobaczyć najnowszy katalog festiwalowy! Przypomni wam jakie projekty zaprezentowali zeszłoroczni uczestnicy konkursu i co robiliśmy podczas trwających kilka dni warsztatów. Nie zabraknie relacji z konferencji oraz finałowego pokazu mody. Wprost nie możemy się doczekać!

 

Festiwal ekologicznej mody i designu po raz kolejny okazał się sukcesem i cieszył się wielką popularnością. Podczas trzech dni wydarzenia odbyło się między innymi kilkanaście warsztatów dla dzieci i dorosłych oraz międzynarodowa konferencja naukowa pod hasłem „Odnawialna przestrzeń projektowania”.

Czytaj więcej...

1 grudnia 2017 r. o godz. 20.00 w Auli Centrum Promocji Mody (ul. Wojska Polskiego 121) rozpocznie się gala czwartej edycji EcoMade Festival. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu, które ukoronuje tegoroczne święto ekologii i upcyclingu w ASP.

Podczas gali poznamy zwycięzców ecoMade Contest 2017. Prace zakwalifikowane do drugiego etapu zostaną zaprezentowane podczas pokazu mody (kategoria fashion) oraz wystawy (kategoria design oraz bizuteria z kategorii fashion oraz nowa kategoria arts&crafts) Gali .

Uczestnicy w tym roku walczą o laptopy MacBook Air.

Strefa Piotrkowska 217 to zrewitalizowana przestrzeń w centrum miasta z 10 restauracjami, ale przede wszystkim Strefa to idealne miejsce spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jedyna w Łodzi Wrotkarnia czy Manufaktura czekolady to tylko nieliczne z atrakcji jakie czekają Was na Strefie P217. Podczas tegorocznej edycji EcoMade Festival, miejsce to zamieni się w warsztat pracy dla pasjonatów ekologicznej kuchni, którzy pod czujnym okiem finalisty I edycji programu "Bake Off" - Antoniego Rochali, dowiedzą się, że bio wcale nie musi być nudne, a eko nie jest bez smaku.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą warsztatów dla dzieci i dla dorosłych towarzyszących tegorocznej edycji EcoMade Festival.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń - zapisy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pełny skład jury już obraduje nad zgłoszonymi pracami. Jury przewodzi Andrzej Pągowski, a zasiadają w nim: prof. Marek Średniawa (ASP Gdańsk), Robert Majkut (Robert Majkut Studio), Łukasz Słotwiński (Dyrektor Kreatywny NC+), Hanna Gajos (Redaktor Naczelna Rynku Mody i Przemysłu Mody), Jarosław Wartak (wicedyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Wojciech Miedzianowski (Prezes WFOŚ) oraz Prorektor ds. Nauki, Rozwoju i Pozyskiwania Funduszy Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prof. Mariusz Włodarczyk.

Kogo jury zaprosi do finału? Ze względu na rekordową liczbę zgłoszeń o wynikach poinformujemy Państwa w poniedziałek 13 listopada!

Z radością informujemy,że po raz kolejny Patronem Medialnym EcoMade Festival został Magazyn Kalejdoskop.

“Kalejdoskop” to magazyn kulturalny Łodzi i województwa łódzkiego, wydawany co miesiąc od 1974 roku! Znajdziecie tu teksty, na które zwykle brakuje miejsca w gazetach codziennych i portalach: wywiady z ludźmi kultury, felietony, recenzje spektakli i wystaw – pisane przez dziennikarzy znających się na rzeczy - oraz zapowiedzi większości wydarzeń kulturalnych. Miesięcznikowi towarzyszy portal e-Kalejdoskop.pl.

kalejdoskop red

Do grona Patronów Medialnych tegorocznej edycji EcoMade dołączył Magazif!

Przeczytajcie co o tym wyjątkowym magazynie piszą jego twórcy:

"Otwierasz drzwi do wnętrz domów, apartamentów i obiektów użyteczności publicznej, które pomagają rodzić się pomysłom na nowe aranżacje. Pokazujemy wzornictwo użytkowe i piszemy o kreowaniu najbliższej nam rzeczywistości. Prezentujemy artystyczne instalacje i realizacje inspirujące dla wzornictwa, bo sztuka to pożywka dla designu, a dobry design też jest sztuką. Na warsztat bierzemy rzemiosło i nowoczesne technologie, bo tradycyjne metody wytwarzania i nowinki technologiczne leżą u podstaw dobrego designu, który chcemy widzieć w naszych domach. Śledzimy, na jak różne sposoby projekty architektoniczne przekształcają wnętrza, przestrzeń miejską i krajobraz, czyli otaczającą nas rzeczywistość."

 

logo magazif

Jest nam niezmiernie miło poinformować,że po raz kolejny głównym patronem medialnym EcoMade Festival został Canal+ Discovery. To kanał dokumentalny przeznaczony dla osób, które są zainteresowane rozwojem, sięganiem ponad przeciętność w swoim życiu, różnymi aspektami nowoczesnego świata, a także historią. Canal+ Disovery wchodzi w skład grupy NC+, której dyrektor kreatywny - Łukasz Słotwiński - znajdzie się wsród członków jury tegorocznego EcoMade Contest.

 

CANAL DISCOVERY RGB

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Partnerem 4. edycji Eco Made Festival została Polska Zielona Sieć. To organizacja ekologiczna prowadząca działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju, która wspiera i promuje udział społeczeństwa obywatelskiego w podejmowaniu decyzji ważnych dla środowiska. Dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia! 

logo pzs