Pełny skład jury już obraduje nad zgłoszonymi pracami. Jury przewodzi Andrzej Pągowski, a zasiadają w nim: prof. Marek Średniawa (ASP Gdańsk), Robert Majkut (Robert Majkut Studio), Łukasz Słotwiński (Dyrektor Kreatywny NC+), Hanna Gajos (Redaktor Naczelna Rynku Mody i Przemysłu Mody), Jarosław Wartak (wicedyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Wojciech Miedzianowski (Prezes WFOŚ) oraz Prorektor ds. Nauki, Rozwoju i Pozyskiwania Funduszy Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prof. Mariusz Włodarczyk.

Kogo jury zaprosi do finału? Ze względu na rekordową liczbę zgłoszeń o wynikach poinformujemy Państwa w poniedziałek 13 listopada!

Z radością informujemy,że po raz kolejny Patronem Medialnym EcoMade Festival został Magazyn Kalejdoskop.

“Kalejdoskop” to magazyn kulturalny Łodzi i województwa łódzkiego, wydawany co miesiąc od 1974 roku! Znajdziecie tu teksty, na które zwykle brakuje miejsca w gazetach codziennych i portalach: wywiady z ludźmi kultury, felietony, recenzje spektakli i wystaw – pisane przez dziennikarzy znających się na rzeczy - oraz zapowiedzi większości wydarzeń kulturalnych. Miesięcznikowi towarzyszy portal e-Kalejdoskop.pl.

kalejdoskop red

Do grona Patronów Medialnych tegorocznej edycji EcoMade dołączył Magazif!

Przeczytajcie co o tym wyjątkowym magazynie piszą jego twórcy:

"Otwierasz drzwi do wnętrz domów, apartamentów i obiektów użyteczności publicznej, które pomagają rodzić się pomysłom na nowe aranżacje. Pokazujemy wzornictwo użytkowe i piszemy o kreowaniu najbliższej nam rzeczywistości. Prezentujemy artystyczne instalacje i realizacje inspirujące dla wzornictwa, bo sztuka to pożywka dla designu, a dobry design też jest sztuką. Na warsztat bierzemy rzemiosło i nowoczesne technologie, bo tradycyjne metody wytwarzania i nowinki technologiczne leżą u podstaw dobrego designu, który chcemy widzieć w naszych domach. Śledzimy, na jak różne sposoby projekty architektoniczne przekształcają wnętrza, przestrzeń miejską i krajobraz, czyli otaczającą nas rzeczywistość."

 

logo magazif

Jest nam niezmiernie miło poinformować,że po raz kolejny głównym patronem medialnym EcoMade Festival został Canal+ Discovery. To kanał dokumentalny przeznaczony dla osób, które są zainteresowane rozwojem, sięganiem ponad przeciętność w swoim życiu, różnymi aspektami nowoczesnego świata, a także historią. Canal+ Disovery wchodzi w skład grupy NC+, której dyrektor kreatywny - Łukasz Słotwiński - znajdzie się wsród członków jury tegorocznego EcoMade Contest.

 

CANAL DISCOVERY RGB

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Partnerem 4. edycji Eco Made Festival została Polska Zielona Sieć. To organizacja ekologiczna prowadząca działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju, która wspiera i promuje udział społeczeństwa obywatelskiego w podejmowaniu decyzji ważnych dla środowiska. Dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia! 

logo pzs

Przed nami 4.edycja EcoMade Festival. Zanim Łódź ponownie zamieni się w najbardziej ekologiczne miasto w Polsce, zapoznajcie się z regulaminem tegorocznego EcoMade Contest. Mamy nową kategorię i super nagrody! Więcej informacji znajdziecie w zakładce KONKURS.

Gala EcoMade Festival już za nami. 2 grudnia 2016 r. (piątek) w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbył się finał trzeciej edycji EcoMade Contest – konkursu na najlepsze realizacje powstałe w nurcie upcycklingu.

Czytaj więcej...

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą warsztatów dla dzieci i dla dorosłych towarzyszących tegorocznej edycji EcoMade Festival.

Czytaj więcej...

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tegoroczna edycja EcoMade Festival została objęta honorowym patronatem Ministra Środowiska – Sławomira Mazurka.

Czytaj więcej...

24 października (poniedziałek) o godz. 14:30 oglądajcie program EkoPozytywni na TVN Meteo Active. Emitowany będzie odcinek poświęcony ubiegłorocznej edycji EcoMade.

Czytaj więcej...