bakowska aleksandra

Aleksandra Bąkowska

Absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, wychowanka słynnej pracowni 240 prowadzonej przez Małgorzatę Czudak i Michała Szulca. Podczas wymiany Erasmus w Helsinkach skłoniła się ku idei zrównoważonego i odpowiedzialnego projektowania, której poświęcona była jej praca dyplomowa oraz stworzona przeze nią marka d’ éco by Ola Bąkowska. Jednym z podstawowych użytych w niej surowców jest wyprodukowana lokalnie tkanina poliestrowa żakardowa z recyclingu butelek PET, wykonana wedle autorskiego projektu. W 2014 roku odbyła staż w jedynej transparentnej marce na świecie- Honest by Bruno Pieters, co utwierdziło ją w wybranym kierunku działania. Wraz z organizacjami Kupuj Odpowiedzialnie oraz Clean Clothes Campaign zorganizowała dwa spotkania wokół zagadnień odpowiedzialności w modzie, w których obok profesjonalistów z branży odzieżowej pojawiły się też przedstawicielki związków zawodowych z Kambodży. Poprowadziła debatę na ten temat podczas polskiej premiery filmu dokumentalnego True Cost zorganizowanej przez inicjatywę Fashion Revolution. Jej publikacje na temat greenwashing i slow fashion można przeczytać w i-D Poland, czy na portalu Altmoda. Tą tematykę prezentowała też podczas tegorocznego Cracow Fashion Week oraz w Bonn na European Youth Summit for Ethical Consumption.

Jako uczestnik programu Klaster - Centrum Promocji Mody brała udział w targach branżowych w: Paryżu, Florencji, Moskwie, Nowym Jorku i Hong Kongu. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z projektantami takimi jak Agata Wojtkiewicz, Łukasz Jemioł, Michał Szulc oraz redakcją magazynu VIVA Moda . Uczestniczka polskiej edycji programu "Project Runway". Laureatka I miejsca na EcoMade Contest 2014.

Więcej informacji na: www.olabakowska.com

edmunds marta

Marta Edmunds

Absolwentka Uniwersytetu Cambridge. Z wykształcenia antropolog. Pochodzi z Łodzi. Jest szefem kuchni w łódzkiej restauracji "Lokal". Jej specjalnością jest nowoczesna kuchnia polska i francuska. Popisowe danie to m.in. krokiet z bażanta z grzybami na puree z kalarepy z jabłkiem. W jednym z wywiadów powiedziała: Kiedy rozpoczynałam swoją przygodę z gotowaniem, większość inspiracji czerpałam przeglądając setki książek kucharskich, w tym takich, pisanych przez uznanych szefów kuchni. (...) Gdy już osiągnęłam pewien poziom zaawansowania, zaczęłam sama wymyślać nowe połączenia smakowe i przepisy. Podczas warsztatów pokaże jak gotowac eko i w zgodzie z dobrem środowiska.

https://www.facebook.com/chefmartaedmunds

ignasiak ola

Ola Ignasiak

Ola Ignasiak to jedna z najbardziej uśmiechniętych osób jakie przyjdzie Wam poznać. A ci którzy ją znają, wiedzą,że ma szczęśliwą rodzinkę, której na co dzień próbuje sprostać. W wolnym czasie maluje... nie tylko na płótnie. Od 2011 prowadzi akcję odszarzania i podróżuje po świecie, barwi kałuże by choć na chwilę (zupełnie efemerycznie) zaczarować świat na lepszy ! Ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych, gdzie obecnie pracuje jako asystent; zajmuje się malarstwem, biżuterią, emalią, instalacją - czasem instalacja przeradza się w performance.

www.olaignasiak.com

libiszowska marta

Marta Libiszowska

Założycielka marki BagaBaga, psycholożka i specjalistka PR, która postanowiła zmienić życie zawodowe, by podążyć za swoją pasją: rękodziełem. Ukończyła jedyny w Polsce Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, stając się koronkarką, hafciarką i etnodizajnerką. Jej pracownia mieści się w zrewitalizowanej przestrzeni Art_Inkubatora przy Tymienieckiego 3. Jej pasją są tradycyjne techniki rzemiosła artystycznego. Kocha kolory i tekstylia, tworzy nie tylko z nowych materiałów, ale także upcyclingowych, czyli pozyskanych z przedmiotów, które straciły swoją pierwotną funkcję. Najwięsze sukcesy Marty Libiszowskiej-Jóźwiak to:
indywidualna wystawa w Galerii Rondo w Warszawie, udział prac w wystawie Folklor is Alive w Pradze/Czechy, zaprojektowanie kolekcji biżuterii do strojów Arkadiusza Taraski na finał wyborów „Miss Polonia" regionu łódzkiego oraz dla Anny Kowalskiej, która reprezentowała Polskę w konkursie Miss Intercontinental. Od lat wspiera Fundację Dom w Łodzi.

luc katarzyna

Katarzyna Łuć

Absolwentka ASP w Łodzi. Studia na Wydziale Tkaniny i Ubioru - specjalizacja projektowanie biżuterii oraz na UŁ - Wydział Historyczno - Filozoficzny, kierunek Etnologia i Antropologia Kultury. Zawodowo związana ze światem mody, ostatnio głównie w sferze upcyclingu. Współtwórczyni marki Up-life.

 

 

richert aleksandra

Aleksandra Richert

Aleksandra Richert - ur. 1987r. w Bydgoszczy. Absolwentka ASP w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem w 2011 na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Założycielka marki "Aleksandra Richert Sztuka Tkaniny" w ramach której zajmuje się tkaniną artystyczną oraz tworzy wyjątkowe obiekty tekstylne do wnętrz. W pracy z tkaniną zgłębia przestrzeń, grę świateł i cieni, faktury, a także różne iluzje i wrażenia optyczne. Swoje dzieła unikatowe pokazywała na wielu wystawach krajowych i zagranicznych, jest laureatką kilku nagród. Jest także autorka projektu warsztatów artystyczno-edukacyjnych "Dotknij Tkaniny". Podczas zajęć w ramach projektu łączy sztukę i ekologiczne postawy. Przybliża pojęcie tkaniny użytkowej oraz odczarowuje tkaniny unikatowe. Korzysta z wiedzy dawnej i zasobów natury.

www.dotknijtkaniny.com
www.aleksandrarichert.com

ruszkowska maja 

Maja Ruszkowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, redaktor naczelna internetowego magazynu PURPOSE. Redaktor prowadząca projekty medialne w P-content.com, współtwórczyni coworkingu WorkPlace59.com i magazynu oraz portalu Ładnie Naprawię. Dba o wysoką jakość projektów pod względem graficznym, merytorycznym oraz produkcyjnym w tym dobór ekologicznych rozwiązań, materiałów, technologii. Aktywnie włącza się w projekty dot. zrównoważonego rozwoju – współtwórczymi między innymi Placu Zasilanego Zabawą, który powstał w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. Prywatnie żona Maćka i mama Antka, z którymi wspólnie, systematycznie zmienia swoje nieekologiczne nawyki.

rybka ada2

Ada Rybka

Absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych łódzkiej ASP. Graficzka, malarka, projektantka z twórczym ADHD, propagatorka upcyclingu oraz zdrowego stylu życia.
Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, specjalizując się w formach użytkowych. Współtwórczyni marki Up-life. Prowadzi pracownię w Skansenie Architektury Drewnianej przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, gdzie tworzy oraz organizuje warsztaty z zakresu upcyclingu i grafiki warsztatowej.

wojtalczyk agata

Agata Wojtalczyk

Absolwentka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Redaktorka kwartalnika Consido dla projektantów i architektów. Projektantka wnętrz publicznych, komercyjnych i prywatnych z kilkuletnim doświadczeniem. Wie co jest ważne i niezbędne, aby stworzyć wnętrze idealnie dopasowane do potrzeb. Ta wiedza to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyczne doświadczenia. Do wnętrz wnosi nieszablonowe spojrzenie na przedmioty codziennego użytku, które nadają się do ponownego wykorzystania w przetworzonej formie.