Holandia jest krajem, w którym ekologiczne podejście do świata ceni się bardziej niż gdziekolwiek indziej na świecie i ma to bezpośrednie przełożenie na działania, mające na celu ochronę zasobów naturalnych i naprawianie zaistniałych szkód. Dlatego wybór gościa specjalnego festiwalu Ecomade padł na Panią Istę Boszhard.

Celem warsztatów “Scenariusze na przyszłość”, które poprowadzi projektantka, jest pobudzenie wyobraźni i zdolności krytycznego myślenia uczestników. Efektem końcowym będzie zbiór opowieści o nowych produktach i usługach.

Czytaj więcej...

Projekt Re-cover to dwudniowe warsztaty, w trakcie których uczestnicy szyją przeciwdeszczowe kurtki z materiałów, które nie zostały użyte przy produkcji ubrań firmy PAJAK. Z pozornie niepotrzebnych resztek tworzą praktyczne, funkcjonalne peleryny. Każda peleryna jest indywidualnym i niepowtarzalnym projektem uczestnika. Dzięki użyciu technologicznych materiałów stosowanych do szycia odzieży przeznaczonej na ekstremalne warunki atmosferyczne kurtki są bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. Projekt od początku jest wspierany przez firmę Łucznik zapewniającą maszyny do szycia.

Czytaj więcej...

Marble painting – jest to technika malowania farbami po wodzie. Kolorowe wzory, przypominające strukturę marmuru, można przenieść na materiały lub inne przedmioty. Podczas warsztatu uczestnicy poznają technologię całego procesu, a następnie będą samodzielnie tworzyć swoje unikatowe prace. Do grupy można dołączać przez cały czas trwania zajęć. Warsztat poprowadzi Natalia Suwara @iakbardzo

Czytaj więcej...

I etap: modelowanie rzeźb ceramicznych z wykorzystaniem specjalnych materiałów. Zajęcia prowadzi mgr Ewa Kostrzewska.

Czytaj więcej...

Prowadzący, dr inż. Cezary Rapiejko adiunkt Politechniki Łódzkiej poprowadzi pokaz odlewniczy, w którym wykorzystane materiały pochodzą z recyklingu. Prezentacja odbędzie się w budynku Politechniki Łódzkiej

Czytaj więcej...

Zapraszamy Was do udziału w wyjątkowych warsztatach prezentujących ekologiczne, naturalne i niekonwencjonalne metody impregnacji i barwienia drewna. Podczas kursu nauczycie się, jak prostymi, domowymi metodami zaimpregnować drewno oraz w jaki sposób można je wybarwić. Kurs przywiduje 5 dwuosobowych grup, z których każda będzie miała kilka rodzajów drewna do zaimpregnowania i/lub wybarwienia.

Czytaj więcej...

Warsztatowe spotkanie z krótkim wykładem na temat ochrony środowiska, w połączeniu z myśleniem projektowym. Dowiesz się czym jest upcycling i jak w praktyczny oraz ciekawy sposób wykorzystać niektóre z codziennych „odpadów" z przeciętnego gospodarstwa domowego. Poznasz podstawy jednego z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka czyli techniki tkackie. Nie musisz być złotnikiem, żeby stworzyć najbardziej pożądany obiekt westchnień kobiet jakim jest biżuteria. Pod okiem projektantki stworzysz niepowtarzalny naszyjnik, bransoletkę, broszkę lub kolczyki).

Czytaj więcej...

Podczas tegorocznych warsztatów kulinarnych Antoni Rochala,finalista I edycji programu Bake off, pokaże, że bio wcale nie musi być nudne, a eko nie jest bez smaku. Udowodni uczestnikom, że domowe wypieki to sama radość i satysfakcja z własnej pracy! Tematem warsztatów będą desery pojedyncze czyli tak zwane monoporcje, które idealnie sprawdzą się na każdym przyjęciu.

Czytaj więcej...